TRYSKÁNÍ SUCHÝM LEDEM


Profesionální tryskání suchým ledem 

Popis:

Hledáte spolehlivého partnera pro tryskání, opravy nebo rekonstrukce? PROFIBLAST s.r.o. nabízí tryskání suchým ledem pro podnikatele, chataře, lakýrníky a všechny majitele nemovitostí. Využijte našich služeb pro vaše roubenky a chaty.

Tryskání suchým ledem je proces, kde se využívá suchý led (pevný stav oxidu uhličitého) jako čistící médium. Tento proces je specifický svou schopností odstraňovat nečistoty z různých povrchů bez použití chemikálií nebo vody. Proces tryskání suchým ledem je šetrný k povrchu a nezpůsobuje žádné poškození nebo opotřebení.
Princip tryskání spočívá v tom, že suchý led v pevném stavu je urychlen na velkou rychlost a následně je nasměrovaný na čištěnou plochu. Při nárazu na povrch dochází k rychlému sublimačnímu procesu (přeměna pevného skupenství přímo na plyn), který vytváří malé exploze. Tyto exploze pomáhají odstranit nečistoty z povrchu.
Tryskání suchým ledem se využívá například v automobilovém průmyslu pro čištění motorů, v potravinářském průmyslu pro odstraňování nánosů a zbytků potravin, v elektrotechnice pro čištění elektronických součástek, ale také v mnoha dalších odvětvích.
Tryskání suchým ledem je inovativní a účinná metoda čištění různých povrchů, včetně dřeva. Je to bezkontaktní metoda, která neničí povrch, a proto je vhodná i pro citlivé materiály.
Principem tryskání suchým ledem je použití malých pelet z oxidu uhličitého (CO2), které jsou pod vysokým tlakem nasměrovány na čištěný povrch. Při nárazu pelet na povrch dojde k rychlému sublimačnímu procesu, tedy přechodu pelet z pevného stavu přímo do stavu plynného. Tento proces vede k odstranění nečistot na povrchu.
Tryskání suchým ledem na dřevo se využívá například při odstraňování špíny, sazí, plísní, nátěrů nebo lepidel. Je to velmi účinná metoda, která navíc nezanechává žádné odpady (kromě odstraněné nečistoty), protože suchý led se po použití přemění v plynný oxid uhličitý.